تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
عوارض شایع در این فاز -ورم پستان
عوارض
شایع در این فاز -ورم
پستان -عدم
مشاهده علامت ها فحلی -عدم
باروری -لنگش
-کتوز
-اختلالات
گوارشی راهکارهای
پیشگیری -عدم
تغییر و تحول ناگهانی جیره گاو لبریز شیر –
تامین احتیاجات بطور دقیق جهت نشان دادن نشانه ها فحلی و باروری مناسب –
تسریع در اجرای برنامه های نیز هنگامی و معالجه های مامایی در گاوهایی که علایم فحلی ندارند یا این که تلقیح را رد کرده اند –
مسیر شیردوشی مسلما از بستری مناسب (کفپوش مناسب) برخوردار باشد تا لنگش در گله قابل کنترل باشد –
بررسی و چک مدون از شیر تانکر مجموعه (BULK ANALYSIS) –
ارزیابی متابولیکی گله طبق جدول ۴ قسمت
پنجم نصیب
آخر ۶
فـاز تولـد تـا تـلیسـه شـکم اول – نصیب پنجم قسمت
پنجم فاز
۲ گاوهای انتظار زایمـان فاز ۲ (گاوهای دوره توقع زایمان) از ۲۱ روز قبل از زایش تا لحظه گوساله زایی ادامه دارااست . چنانچه این عصر کمتر از ۱۰ روز باشد، در حدود ۲۴ درصد از گاوهای کم آب به بازه زمانی دست کم ۵ روز جیره فاز ۲ را به مراد بهره مندی از نتایج موضوع انگیزه این دوره، دریافت نخواهند کرد .
بیشتر تحقیقات انجام گردیده در این عصر با چهار هدف تحت انجام پذیرفته است: –
عادت پذیری شکمبه به مقادیر بالاتر انرژی در جیره های زمینه تغذیه آنگاه از زایش –
محافظت سطح مناسب و نرمال کلسیم خون –
تقویت و تحریک همت سیستم ایمنی تن گاو –
حفظ بالانس مثبت انرژی به مراد خودداری از موبیلیزاسیون چربی های تن و کتوز تحت بالینی ارتقا تراز مواد کنسانتـره ای در این زمان منجر تغییر تحول در جمعیت میکروارگانیسم های شکمبه می شود که می توانند سطح ها بالای انرژی جیره ها را تخمیر نمایند و پرزهای شکمبه استارت به افزایش تراز و میزان می نمایند .
بالانس منفی انرژی در فیض یکسری ادله زیر می باشد: –
مصرف ماده کم آب ممکن می باشد ۱۵ تا ۳۰ درصد ذیل مقادیر آن در فاز ۱ باشد –
جنین با سرعت بالا در حالا رویش می باشد و به مواد مغذی بیشتری نیاز دارد –
گاوهای واجد جنین دو قلو، ماده کم آب مصرفی پایین تر، افت زودتر در مصرف ماده کم آب و عده جنینی بالاتری دارد –
شکل گیری ترکیبات آغوز و نوسازی بافت پستان در اکنون انجام است در این عصر کاهش وزن بدن مشهود بوده و ریسک ابتلا به کتوز در فیض موبیلیزاسیون چربی تن زیاد است . اسیدهای چرب غیر استریفیه (NEFA) اکثر زمان ها ناشی از چربیهای موبیله گردیده می باشند . اسیدهای چرب جیره به صورت تری گلیسیریدها و فسفولیپیدها انتقال می یابند .
دلایل
شایع در این فاز –
کمبود مواد معدنی و ویتامینی –
وضع حمل زودرس –
ارتقاء امتیاز بدنی –
اختلالات قلبی، عروقی –
لنگش حضور اسیدهای چرب غیر استریفیه در مقادیر بالای نرمال (بیشتر از ۰/۳ میلی اکی والان در لیتر) نشانگر اینست که در جواب به بالانس منفی انرژی، منابع چربی تن موبیلیزه گردیده اند . اسیدهای چرب غیر استریفیه ۳ تا ۱۰ روز گذشته از زایش افزایش یافته و در روز زایش به حداکثر میزان (۰/۵ تا ۰/۸ اکی والان در لیتر) می رسند و در گاوهای سلامت در مسافت سپس از زایش به پایین ۰/۶ میلی اکی والان در لیتر کاهش می یابند . جدول شماره ۱، سطح های سفارش شده برای مواد مغذی در طی فاز ۲ گاوهای انتظار وضع حمل را ارائه می نماید . استراتژی ها برای جیره گاو کم آب به شرح پایین می باشد .
مقدار مواد کنسانتره ای به ۲/۵ تا ۴ کیلوگرم (ماده خشک) افزایش دهید – با استعمال از منابع پروتئین عبوری پروتئین ناپخته جیره را تا ۱۵ الی ۱۶ درصد ارتقاء دهید که مشتمل بر ۳۶ تا ۴۰ درصد پروتئین غیر قابل هضم در شکمبه (بر حسب پروتئین خام) باشد .
اندازه چربی افزوده شده به جیره را به ۱۵۰ تا ۱۷۰ گرم در روز محدود کنید – ۲/۵ تا ۴ کیلوگرم علوفه با اندازه قطعات بلند (فله) در روز خوراک دهی فرمایید .
– علاوه بر علوفه فله که در بالا ذکر شد، تغذیه ۳/۵ تا ۵ کیلوگرم (ماده خشک) از جیره تمام ترکیب (TMR) مجموعه مالامال ایجاد (شامل منابع پروتئین عبوری، چربی، غلات و علوفه با کیفیت) بعلاوه کنسانتره فاز ۲ را در فرمان فعالیت قرار دهید .
سدیم دریافتی روزانه را کاهش دهید –
خوراک دهی تکمیل کننده نمک های آنیونیک ( ® ANIO TRANSIT ) –
خوراک دهی کروم کیلاته، بیوتین و نیاسین در قالب تکمیل کننده ( ® PROGRESS DRY ) –
در چهره مشاهده کتوز پایین بالینی نوشاندن پروپیلین گلایکول (۰/۵ کیلوگرم در روز) از روز ۳ تا ۷ قبل از زایش یا تغذیه ۷۵۰ گرم در روز پروپیونات کلسیم –
در اختیار گرفتن PH ادرار بصورت مستمـر و کارایی در محافظت مقادیر استاندارد راهکارهای
پیشگیری –
تزریق دو نوبت E+SE سه هفته قبلی از زایمان –
تامین و با صرفه سازی ساخت پیش سازهای چرخه کربس به مراد پیشگیری از پیدایش کتوز و کبد چرب از قبیل: کبالت، پروپیونات کلسیم، نیاسین، لاکتات و پروپیلین گلایکول –
ارزیابی و معاینه تندرست گوساله بصورت روزانه در فیس تاخیر در زایمان فاز
۳ گاوهای جدید زا فاز ۳ مخصوص گاوهای شیری تازه زا می باشد که از لحظه زایش الی ۲ تا ۳ هفته آن‌گاه از زایش ادامه داراست . فاکتور کلیدی رئیس و تغذیه توانایی برای پایش و مشاهده این گاوها برای حصول اطمینان از سلامت آنان در هنگام مواجهه با جیره های غنی از مواد مغذی و انتقال به مجموعه پرتولید می باشد .
آنالیز های ذیل می تواند هر روز برای ارزیابی موقعیت گاوهای این فاز ثبت شود: – محاسبه مصرف طعام را با پایش این‌که گاوها به چه شکل غذا می خوردند یا چطور به طعام حمله می آورند، انجام دهید . مقادیر را تصویب فرمائید یا از سیستم امتیاز دهی (۱= ۰ تا ۳۳ درصد تغذیه می کنند، ۲ = ۳۳ تا ۶۶ درصد تغذیه می کنند، ۳= ۶۶ تا ۹۹ درصد تغذیه می کنند و ۴= تمامی تغذیه می کنند) استعمال نمائید .
دمای تن را تا زمانیکه دما به پایین ۳۹ برسد، روزمره تصویب کنید –
بطور تصادفی به حرکات شکمبه گوش نمایید (گاوها ۱ تا ۲ حرکت در هر دقیقه باید داشته باشند) – ترشحات رحمی را از حیث عطر و ویژگی ها فیزیکی تحت نظر داشته باشید .
– جهت دسترسی به شرایط انرژی، تست کتون را برای ادرار یا شیر انجام دهید جیره خوراکی گاو شیری نو زا می بایست حد واسطی در میان گروه های انتظار وضع حمل و پرتولید باشد . در اینباره، دانش کده ویسکانسین ایالات متحده، توصیه می نماید که تغییرات یک جیره نباید عمده از ۱۰ درصد در یک ماده مغذی مختص باشد ( به عنوان مثال تغییر تحول قابل پذیرش برای میزان ۱/۴ مگاکالری انرژی خالص شیردهی یک جیره انتظار به میزان ۱۰ درصد برابر با ۰/۱۴ واحد تغییر‌و تحول در جیره بعدی یا ۱/۵۴ مگاکالری انرژی خالص شیردهی خواهد بود) .


:: برچسب ها : پرس پلت ,
ن : علی پور
ت : چهارشنبه 22 اسفند 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)