تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
کاربرد طب سوزنی در درمان کرچی مرغ

کاربرد

طب سوزنی در درمان کرچی مرغ مرغداران در سراسر عالم بزودی ممکنست برای آنکه یاد بگیرند از طب سوزنی چه‌طور برای مرغهای خود به کارگیری کنند تحت آموزش قرار بگیرند .

بنابرگزارشهای منتشره از سوی پروفسور لین- جن- شو ( Lin-Jen- Show ) مدرس بخش علوم حیوانی دانش گاه ملی تایوان مشخص و معلوم گردیده که این راه و روش بی آلایش سنتی از طب چینی در رویارویی با کرچی طیور مؤثر واقع می شود . پروفسور لین تجربیاتی انجام داده که ثابت می نماید طب سوزنی که بطور سنتی دامپزشکی چینی متداول بوده هست می تواند از رفتار کرچی طیور پیشگیری نماید . این پروفسور حافظه نشان ساخته که مردمان چین هزاران سال هست که برای جلوگیری از کرچی در مرغهای ساکن به به کارگیری از طب سوزنی می پردازند .

پرس پلت

نامبرده گزارش کرده که اجرای این رویکرد بی آلایش در مزرعه مرغداری نیز علمی و هم مؤثر می باشد . با این وصف، اعتبار گزارشهای مربوط به این شیوه معالجه تا این بازه زمانی بوسیله پژوهش ها علمی مسئله تائید واقع نشده میباشد .

لین برای تعیین اثر طب سوزنی روی کرچی تعداد 60 قطعه مرغ بومی از نژاد تایوانی را زیر تست قرار داده و در روز سوم کرچی، آن‌ها را به سه جور تقسیم نموده است: دسته ایکه به آنان می بایست سوزن زده شود- دسته ایکه می بایست زیر مداوای دارویی قرار گیرند و گونه در اختیار گرفتن یا این که شاهد .

دانشمندان برای جور اول در نقطه ای که میان دو ترک بینی و روی منقار مرغها میباشد سوزن اختصاصی را وارد نموده و آنرا تا دو روز در جای خود باقی نهاده اند . در تیم دوم به هر مرغ یک تزریق از داروی سیترات کلومی فنس Clomiphence citrate (ماده ایکه برای تحریک تخمک گذاری در بعضا زنان عقیم تجویز می شود) انجام گردید . به مرغهای دسته سوم در دست گرفتن هم یک ماده خنثی که معمولاً به عنوان نگاهدارنده ماده مؤثر در داروها بکار می فرآیند تزریق شد .

آن گاه از اینکارها همه مرغها را به قفسهای انفرادی خود برگردانده آب و طعام در اختیار آنها قرار دادند .خوی و توید تخم مرغ در آن ها روزی دوبار تا زمان 60 روز تحت لحاظ قرار گرفته و یادداشت می شد . نتایج حاصله نشان داده که درمان با طب سوزنی کرچی را در زمان یک تا 4 روز انقطاع می کند ولی گونه ایکه با سیترات کلومی فنس درمان گردیده بودند خلق و خوی کرچی در آنها آن‌گاه از 12 روز و نوع در اختیار گرفتن که ماده خنثی به آن ها تزریق شده بود خلق کرچی آنان آنگاه از 13 روز قطع گردید .

بنابراین، سود گیری شد که درمان با طب سوزنی در این تجربه، بطور مؤثر از کرچی مرغ پرهیز می کند ولی تجویز سیترات کلومی فنس و ماده خنثی مؤثر واقع نمی شود .

طب سوزنی در دامپزشکی علاوه بردرمان طیور می تواند به حل مشکلات ایجاد مثل در حیوانات، اسهال در خوکها و التهاب غدد پستانی در گاوها نیز یاری بنماید . لکن می گوید این نتایج از تجربیاتی که درکلنیک انجام گرفته بدست آمده اند . کارشناسهایی که در موضوع طب سنتی و علوم دامپزشکی در چین سرگرم تحقیق هستند معتقدند که این خط مش سنتی هرچند که منحصر به چین است البته چنانچه در سراسر عالم مرسوم شود اثرات سودمندی در برخواهد داشت . آنان در عین درحال حاضر خواهان حمایت های اکثر دولت جهت اشاعه و کاربرد علوم قدیمه دامپزشکی جین و همچنین تخصیص بودجه ای برای احداث یک مؤسسه تحقیقاتی - فرهنگی در این موضوع شده اند .
:: برچسب ها : پرس پلت ,
ن : علی پور
ت : پنجشنبه 23 اسفند 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)