تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
شرایط احداث جایگاه گوسفند پرواری:
مصالحی که برای سقف مسئله به کارگیری قرار می گیرد، معمولا در منزلت بسته، تیرآهن و خشت و در مقام باز، ایرانیت و ورقه های فلزی می باشند . باید همت نمود از ساخت سقف های هادی حرارت مثل حلبی و آهن سپید دوری کرد چون اینگونه سقف ها گرما و سوز و سرما را به شدت منتقل می کنند . در حالتی که از ایرانیت برای سقف به کار گیری شود برای جلوگیری از ورود گرما به درون جایگاه اضطراری میباشد سقف با پشم شیشه و یا این که یک لایه کاه گل پوشیده شود .

- ارتفاع رده در بخش ها سردسیر، معتدل و گرمسیر به ترتیب 2 .7 ، 3 و 3 .5 متر پیشنهاد می شود .

- در جلو آغل بایستی بهاربند یا تراس آغل وجود داشته باشد و مساحت آن دو برابر فضای مسقف در حیث گرفته شود .

- درب آغل باید نسبتا بزرگ و نسبتاً به پهنا 2 .3 متر باشد تا عبور گوسفندان به راحتی رخ پذیرد .

مکان
تغذیه:
- مکان غذاخوری گوسفند در صورت مدرن و سنتی ساخته می شود . در صورت امروزی محل غذاخوری شامل علف خور (معلف) و آخور می باشد . علف، کاه، یونجه و خوراکهای پرحجم را در معلف و کنجاله و آرد جو و سایر مواد کنسانتره یا غذاهای فشرده (پلت) شده در آخور قرار داده می شوند .

- آخورها را بایستی در زیر و علف خورها را به چهره نرده ای در بالای آخورها احداث کرد .

- ارتفاع دیوار جلو آخورها باید از مرحله زمین 30 تا 40 سانتیمتر و طول دیوار عقب 1 تا 1 .5 متر باشد تا حیوان هنگام تغذیه، مواد خوراکی را با پوزه به بیرون آخور نریزد .

- باید بالای آخورها یک میله سراسری نصب گردد تا گوسفندان وارد آخور نشوند و با ادرار خود مواد خوراکی را آلوده نسازند .

- کف آخورها بایستی به رخ گرده ماهی ساخته شود تا مواد غذایی در لبه های آخور نمانده و فاسد و کپک زده نشود و موجبات مسمومیت دامها مهیا نگردد .

- در برخی از واحدهای پرواربندی اشکال علف خورها را متحرک می سازند تا هروقت بخواهند گوسفندان را در فضای گشوده و بهاربند علوفه بدهند . آخورهای متحرک را می توان با چوب یا فلز صحیح کرد .

آبشخور:

واجب میباشد در طول شبانه روز آب تمیز و کافی در اختیار گوسفندان باشد . در دسترس بودن مستمر آب برای دامها موجب هضم و جذب خوبتر مواد غذایی در دستگاه گوارش می شود و گوسفندان کمتر به سوء هاضمه در گیر شده و تندرست آنها به خطر نمی افتد . معمولا برای هر 15 راس گوسفند می بایست 45 سانتیمتر آبشخور در لحاظ گرفت .


:: برچسب ها : پرس پلت ,
ن : علی پور
ت : دوشنبه 27 اسفند 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)