تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
اصول GMP در کارخانجات خوراک دام
-
لازمات GMP در کارخانه های غذا دام وطیور GMP همه فرآیند ساخت رادر بر می گیرد .
از نقطه آغاز تا اختتام ساخت GMP اصول خودراتعریف می نماید به طور کلی GMP الزاماتی رابه شرح زیر در حیث میگیرد: 1-
ساختمان وتاسیسات : عمل
منزل های خوراک دام می بایست به دسته ای پباده سازی شوند: 1-
از ورود آلودگی وهمچنین ناقلین این عامل ها به داخل تیم خودداری نمایند 2- روند عملیات ایجاد ، حفظ وپاکسازی را تسهیل نموده والودگی غذا رابه دست‌کم برسانند .
3-
مخازن ، لوله ها ، وتچجهیزات از مواد مناسب که امکان آلودگی کمتر وپاکسازی بیشتر دارا‌هستند تنظیم شود 4-
آب قضیه مصرف دارای استاندارد های بهداشتی وکیفیت برای ایجاد خوراک دام باشد 5- فاضلاب ومواد زاید به نحو بهداشتی دفع گردند .
2
– ساخت ، فرآوری ، نگهداری ، حمل و نقل و توزیع غذا دام و مواد اولیه الف : کلیه دست اندرکاران کارخنجات غذا دام در قبال اصول GMP مسئولیت دارا‌هستند .
ب : در همه مراحل ساخت خطرها بهداشت GMP دربرگیرنده موارد پایین بوده که عناصر مدیریت ایجاد مسئول کنترل آن می باشند .
1
– ورود آلودگی در چرخه تولید از خارج 2
– ارتقاء میزان آلودگی از حد مجاز بدلیل موقعیت نگهداری یا فرآفری نامطلوب 3
– سعی حفظ و کالیبراسیون امکانات : الف – همه ابزارهای کمیت سنج ( ترازوها ، دماسنجها و . . . ) باید دارای برنامه کالیبراسیون باشند .
ب – همه دستگاه ها باید دارنده دستورالعمل طریق کار با دستگاه باشند .
4
– روشهای بازرسی و کنترل : الف - مشتمل بر کلیه رینگ های زنجیره تولید می باشد .
ب – دارنده زمانبندی منظم و سیستم بایگانی مستندات می باشد .
ج – سیستمهای بازرسی باید براساس آنالیز خطرات عینی و متناسب با حالت طراحی و اجرا گردند .
واضح میباشد که این سیستم ها می بایست با استانداردهای میان المللی در خصوص بازرسی و در دست گرفتن منطبق داشته باشد .
5
– نمونه برداری ، تست و در اختیار گرفتن در تمام روند تولید الف - هر کارخانه طعام دام بایستی دارنده واحد در دست گرفتن کیفیت ( Quallity Control ) باشد .
ب – نمونه برداری ها براساس اصول استاندارد نمونه برداری و رعایت اندازه ها و مقادیر توسط واحد در دست گرفتن کیفیت چهره پذیرد .
ج – در اختیار گرفتن های حین تولید و بازرسی فرایند فرآوری به عهده واحد در اختیار گرفتن کیفیت است .
در زمینه‌ی – آزمایشگاه داخلی یا تست اکرودیته برای همیاری بایستی دارنده حالت استاندارد باشد .
ه – هر آزمایشگاه چک و میکروبی مواد غذایی بایستی دارنده واحد تضمین کیفیت باشد .
6
– علامت گذاری یا این که لیبل نشانه یا این که Lable باید مطابقت و همخوانی بر کلیه ملزومات قانونی و اطلاعات مربوط به خوراک دام و طیور باشد .
7
– ردیابی و ثبت سابقه خوراک دام و مواد اولیه امکان ردیابی خوراک دام، مواد نخستین و افزودنی‌ها می بایست از نحوه ثبت مناسب اطلاعات برای فراخوانی و جمع آوری به موقع و اثر گذار محصولاتی که اثرات نامطلوب (قطعی و یا این که محتمل) بر سلامتی مصرف‌کنندگان دارند، میسر شود .
8
– فراگیری کارکنان : همه کارکنانی که با تولید، انبارداری و جابجائی خوراک دام در ارتباط هستند می بایست به حد کافی آموزش‌دیده و در زمینه‌ی نقش و مسئولیت خویش درحفظ ایمنی غذایی با خبر باشند .
خطرها
بهداشتی دارای ربط با طعام دام طعام دام و مواداولیه آن بایستی دارنده استانداردهای ایمنی باشند .
مقدار مواد نا مناسب در خوراک دام بایستی دست کم باشد تا میزان تجمعی آن در غذای آدم کمتر ازمیزان مخاطره انگیز (برای سالم انسان) باشد .
یادآوری1- مقررات کدکس در مورد حداکثر مجاز باقیمانده ها (MRL) و حداکثر مجاز باقی مانده مواد خارجی در طعام دام باید رعایت شود . .
یادآوری2- حداکثر مقدار ما‌نده های تعیین گردیده برای غذای آدم (مانند ضوابط کدکس)، در گزینش دست‌کم استانداردهای ایمنی خوراک دام می تواند مورد به کار گیری قرار گیرد .
اقدامات
بهداشتی و در اختیار گرفتن آفات خوراک دام و مواد اولیه، ماشین‌آلات فرآوری، امکانات محافظت و محیط دور و اطراف آنها باید از تمیزکاری حتمی برخوردار بوده و برنامه های موثر در در اختیار گرفتن آفات باید در قضیه آنها اجرا شود .
وسایل و تجهیزاتی که در تولید، فرآوری، حمل و نقل، انبارداری، انتقال، جابجایی و توزین خوراک دام استعمال می گردند می بایست به چهره کاملاً پاک مراقبت شوند .
یادآوری- برنامه های پاکیزه سازی باید اثرگذار باشند و به نحوی اجرا گردند که باقی مانده پاک‌کننده‌ها و گندزداها را به دستکم برسانند .
نقش
سازمان دامپزشکی : مهمترین عوامل ساخت بیماری ها ، باکتری ها خصوصا سالمونلا ومهمترین مرجع انتقال آلودگی به بشر جنس های دامی است،سازمان دامپزشکی مرزوبوم مسوولیت سالم خوراک دام و طیور را بر عهده داشته و در محاسبه بیماری های دامی شناسایی بخشها و منابع آلوده منش سرایت و طریق انتشاربیماری ها خویش را مسول و مکلف به رعایت قانون می داند آنالیز بهداشتی چراگاه ها ، مراتع و بررسی بر کارخانه های طعام دام ، ورود و صدور هر جور مواد غذایی متراکم و مکمل های غذایی دام از دیگر وظیفه های سازمان دامپزشکی مرزوبوم میباشد .
از
دیگر برنامه های آینده سازمان دامپزشکی به مراد ارتقای مرحله کیفی و بهداشتی غذا دام ، طیور و آبزیان مواردی به شرح ذیل می باشد 1-استمرار
فعالیت کمیته علمی وفنی کارخانجات تنظیم طعام دام ، کنسانتره و مرکزها تبدیل ضایعات کشتارگاهی
2- منفعت گیری از مشاوره مراجع دربین المللی ذی صلاح در قالب همکاری مشترک پروژه ای 3- اعمال اصول GMP در کارخانجات تهیه غذا و مراکز نگهداری مواد نخستین مربوطه .

4- اجرای سامانه HACCP درکلیه مراحل ساخت غذا دام وطیور
5- توسعه وتوسعه تمدن بسته بندی و برچسب گذاری خوارک مهیا دامی
6- گسترش ارزیابی های بهداشتی در همه روند تهیه و تنظیم خوارک از مبدا ایجاد یا این که واردات تا تنظیم جنس آخرین و مصرف آن
7- تغییر و تحول وضعیت و با صرفه سازی ساختار حمل و نقل خوراک دام و ارتقای سطح بهداشت آن
8- روش اندازی واحدهای شتسشو و ضد عفونی کامیون های حمل و نقل مواد و خوراک دامی قبل وبعد از بارگیری و تخلیه
9- اجرای دین نامه ها و دستور العمل های بهداشت سازمان دامپزشکی در مورد شرایط بهداشتی واصول فنی انبارها و مرکز ها فرآوری طعام دام در واحدهای رویش دام در هنگام صادر شدن و یا تمدید پروانه بهداشت این مراکز 10-آموزش
ناظرین بهداشت مدیران و شاغلین مراکز پرورشی دام طیور و آبزیان و کارخانجات ساخت خوارک دام 11- جایگزینی رویکرد به کار گیری از غذا دام آماده به جای تولید غذا در واحدهای پرورشی دام طیور و آبزیان .


:: برچسب ها : پرس پلت ,
ن : علی پور
ت : يکشنبه 19 اسفند 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)