تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
پروتئن دامی در جهان

از مارس سال 2006، برنامه آزمایشی با سه شرکت بیمه ای که از آوریل سال 2006 جهت فروش مورد تایید قرار گرفته اند، اجرا شده و در اکنون توسعه و گسترش هست . این شرکتها مستلزم به ارایه یک برنامه استراتژیک با بهره گیری از یک قابل انعطاف افزار پورت فولیو (Portfolio) توسعه یافته خاص شدند . این امر سبب ساز به محاسبه هزینه های اداری و هزینه های بیمه اتکایی توسط شرکتها شد . در صورتیکه شرکتها کارایی نمایند کل بازار را در دست بگیرند، هزینه های بیمه اتکایی ارتقاء خواهد یافت البته چنانچه ریسک خود را در کل بازار بسط دهند، این هزینه ها کاهش میابد . شرکتها انتخابهای معقول انجام دادند . در برنامه های نخستین میزان 90 درصد از کل بازار ذیل پوشش قرار گرفت . تعداد اندکی از مناطق (soum) مشتمل بر برنامه های کمپانی نبودند . به خصوص، بعضی از بخشهای (Soum) بزرگی که دامهای معدودی داشتند از این برنامه خارج شدند . کمیته راهبری دولت تلاش و همت می کرد تا این بازده تحت پوشش جهانی قرار گیرد . در اینجا هم وجود دو راندمان یعنی بازده BIP بر مبنای بازار و بازده DRP بر اساس جامعه بعضی تعادلات را به دعوا پیرامون فروش بیمه شاخص دار دامها در محل بوسیله شرکتها ساخت کرد . بدین ترتیب اشاعه پهناور و اطلاع رسانی همگانی برنامه ریزی شد .

پرس پلت

عملیات قرضی برای تخستین بار فرصتی برای خزانه جهانی ساخت می کند تا یک برنامه بیمه کشاورزی را در سطح سرزمین طرح ریزی کرده و انجام دهد . این برنامه منش را برای گسترش کشاورزی پایدار از لحاط مالی هموار می سازد، همینطور یک شراکت عمومی – سری را حمایت می کند که اهداف آن عبارتند از: 1- ارایه پوشش بیمه که مسئله توجه دامداران هست 2- با بازار بیمه ساکن سروکار دارااست و آن را در برابر خسارات فجیع (کاتاستروفی) نگهداری می کند 3- عرضه مالی دولت را محدود می نماید .

هم اکنون

سوال این میباشد که چطور بایستی از پیدایش چنین مشکلاتی پرهیز کنیم؟ از کلیه مهمتر،باید همت کنیم که استرس گرمایی را با آماده کردن محیطی خنک،راحت، دارای تهویه مطلوب و قالبلیت دسترسی کافی به آب به دست کم برسانیم .همینطور با استفتده از مقادیر کافی پتاسیم و سدیم در جیره،حیوانات از طرز محافظت ظرفیت بافری شکمبه و خون کارکشته به بهبود حالت مبنا ی اسیدی خواهند بود .

جایگاه یک عدد از عوامل ابتدایی در پیدایش لنگش،مقدار هنگامی می‌باشد که گاوها به شرایط ایستاده رمز می کنند .خصوصا در شرای مال بستر از بتون باشد .همان گونه که در بالا ذکر شد،زمان های طولانی ایستادن،تعداد موردها کلینیکی لنگش را افزایش داده می باشد .دکتر معالج چارلز گارد(Dr .Charles Guard)از Cornell University می گوید زمانیکه گاوها روی بتون می ایستند،"روی بخش های خاصی از راز پنجه فشار متعددی وارد می شود و ممکن می باشد سبب ساز به ضایعات عروقی از نوع خون‌ریزی یا این که نکروز شود .قبلی از بازه زمانی ایستادن،اگر سم به درستی چیده نشود این فشار موضعی،صدمات بیشتری را به سم وارد می آورد ."

هنگامی که گاو در حالت ایستادن می گذراند،شدیدا زیر تاثیر طراحی تاسیسات میباشد .


▪ در مسئله چک کیفیت طراحی فری استال ها،دکتر جیم نوکک(Dr .Jim

Nocek) خاطر نشان می نماید که حیوانات بایستی قدرتمند باشند تا: ۱) براحتی وارد استال شوند و یا از آن بیرون گردند .

۲) سوای برخورد با قسمت های استال یا با دیگر حیوانات،روی زمین بنشینند یا این که بلند شوند .

۳) در استال براحتی بایستند یا بنشینند .

این کارداران استعمال از استال را تحت تاثیر قرار می دهد .در صورتیکه این موارد قابل پذیرش باشند،تولید کنندگان می بایست به مواردی از پاراگراف کمبود پوشال یا این که مواد بستری،نادرستی ابعاد یا این که ضعف تهویه و کیفیت نا مناسب هوا در استال ها(به خصوص در آب و هوای گرم) اعتنا داشته باشند .

قبلی از پباده سازی استال،تولید کنندگان می بایست مراقب باشند که تجمع بیش از حد گاوها،از دسترسی حیوان ها محجوب تر(مثل تلیسه ها)به غذا جلوگیری نکند یا بازدارنده از استراحت آنها نشود .چنین حیواناتی احتمالا زمان زیادی می ایستند و در وضعیتی قرار می گیرند که ممکن است منجر فرآیندهای ناپایدار تخمیری در شکمبه و نوسانات در PH شکمبه شود .

تغذیه مدیر تغذیه ای مناسب بعنوان رکن دارای اهمیت برای به دستکم رساندن بروز اسیدوز(عامل لنگش)بکار می رود .جیره های حاوی غلظت های بالایی از مواد متراکم (کنسانتره) و کربوهیدرات های فارغ از فیبر(NFC) و تراکم ذیل علوفه و/یا فیبر می تواند خطرساز باشد .

اگرچه تغذیه اشتباه ممکن است در لنگش نقش داشته باشد اما تنها استدلال آن نمی باشد .در مطلب ای که در Progressive Dairyman(مارس ۲۰۰۱( منتشر شد،محققان بطور هفتگی از TMR سه گله گاو شیری در کالیفرنیا که درصد بالایی از لنگش(۳۰ ۲۰ درصد)در آنان گزارش گردیده بود مثال گیری کردند .تراکم فیبر شوینده خنثی(NDF) و NFC در تمام جیره ها کافی بود(NDF≥۳۰% و NFC≤۳۸%) .میزان اجزای جیره نیز در تمام گله ها قابل قبول بود(۱۲ ۸ درصدبیشتر از ۴/۳ اینچ) .به این ترتیب محققین گزارش کردند که گرچه ظواهر این جیره ها مشکلی ندارند اما آسیب و آبسه در سم گاوها همچنان به عنوان یک اختلال اثبات وجود دارد .این مشاهدات باعث شد تا محققین اطمینان حاصل کنند که مدیریت مطلوب فاکتورهایی دیگری(گذشته از در دسترس بودن کربوهیدرات و میزان اجزای جیره)تا حدود زیادی در خودداری از لنگش اهمیت دارااست .(Santos و Overton،۲۰۰۱)لنگش در درحال حاضر حاضر در بخش اعظمی از گله های گاو شیری ایالات متحده نقص‌ مهمی تلقی می شود .تولیدکنندگان بایستی بخاطر داشته باشند که اگر چه تغذیه در اکثر زمان ها مورد ها دلیل تعیین کننده ایست،به ندرت فقط برهان معضلات سم در گاوهاست .درحقیقت در اکثری از گله هایی که لنگش در آنها مشاهده شده استدلال اولیه ممکن است استرس گرمایی می‌باشد که گاوها در جولای(تیر و مرداد)تحت تاثیر آن قرار داشته اند .:: برچسب ها : پرس پلت ,
ن : علی پور
ت : دوشنبه 20 اسفند 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)